Humber College

Humber College

1967 yılında Toronto’da kurulan üniversitenin 20 bine yakın öğrencisi bulunmaktadır. Bu öğrencilerin binden fazlasını uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Lisans ve lisans üstü eğitim veren kurumun sertifika ve diploma eğitimleri de bulunmaktadır. Üniversitenin 3 kampüsünü; Lakeshore Kampüsü, Kuzey Kampüsü ve Orangeville Kampüsü oluşturmaktadır. Öğrenciler kampüslerinde restorant, kafe, mağaza, kitapçı, kütüphane, apartman, yurt ve sağlık merkezi gibi imkanlardan yararlanabilmektedir.

Eğitim Eylül-Mayıs ayları arasında verilmektedir. Eylül dönemi için başvurular ocak – nisan ayları arasında yapılmaktadır.

Üniversitenin fakültelerinde; film ve medya yönetimi, paralegal çalışmalar, endüstriyel tasarım, çocuk ve genç bakımı, hesaplama, moda yönetimi, uluslararası yönetim, turizm yönetimi, pazarlama, iç mimarlık, yaratıcı reklamcılık, müzik, hemşirelik ve halk araştırmaları alanında lisans eğitimleri verilmektedir.

Lisans Programı’na kayıt olmak için; Uluslararası başvuru formunu doldurmak, başvuru ücretini yatırmak, lise ve dengi bir diplomaya sahip olmak, not dökümünü edinmek ve İngilizce yeterliliğine sahip olmak gerekmektedir. (TOEFL Paper 560 – CBT 220, TOEFL IBT 84, IELTS 6.5 CAEL 60 )

Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

Okul öğrencilerinin ihtiyaç duyabileceği her şeyi düşünerek öğrencilerine hizmet vermektedir. Engelli öğrencileri için engelliler merkezi bulunmaktadır. Yabancı öğrencileri için oryantasyon planları, sosyal etkinlik organizasyonları ve yabancı öğrenciler ofisi bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını değerlendirebileceği spor salonu ve gönüllü olarak çalışabilecekleri merkezler de bulunmaktadır. Öğrenciler herhangi bir sağlık sorunu yaşadıklarında kampüs içerisindeki sağlık merkezi ve eczanelerden de yararlanabilmektedirler.

Konaklama konusunda öğrenciler kampüs içerisinde bulunan yurtlardan yararlanabileceği, kampüs dışında yaşamak istediklerinde üniversiteden danışmanlık ve yardım alabilmektedirler. Ayrıca dileyen öğrencilerin aile yanı konaklamayı tercih etmeleri de mümkündür.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU