Kwantlen Politeknik Üniversitesi

Kwantlen Politeknik Üniversitesi

Kwatlen Politeknik Üniversitesi, İngiliz Kolumbiyası’nın tek politeknik üniversitesidir. Kwatlen bünyesinde eğitim gören 17 bin öğrencisini mesleki  olarak yetiştirirken aynı zamanda da sosyal sorumluluklarını, kişisel ve liderlik özelliklerini de geliştirmektedir. Sınıf içinde verilen eğitimin sınıf dışında uygulamalı olarak pekişitirilmesine özen gösterilir.

Kwatlen dünyanın farklı yerlerinden gelen farklı kültürlerdeki öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Okulun 3 farklı kampüsü bulunmaktadır. Bu kampüsler Richmond, Surrey ve Langley’de bulunmasına rağmen şehir merkezine maksimum 40 dakika uzaklıktadır.

Kwantlen yabancı öğrencileri ağırlarken uzman, dost canlısı ve samimi bir tutum sergilemektedir.

Kwantlen’ in en çok tercih edilen programları işletme programları, sosyal bilimler, dizayn ve iletişim programlarıdır. Verilen lisans eğitimleri; hesaplama, girişimci liderlik, insani araştırmalar yönetimi, informasyon teknolojileri, uygulamalı psikoloji, kriminoloji, İngilizce, tarih, psikoloji, moda dizaynı ve teknoloji, pazarlama için grafik tasarımı, iç dizayn, gazetecilik, birleşik zararlı organizma denetimidir.

Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

Okul öğrencilerine aile yanı konaklama hizmeti sunmaktadır. Bu tip konaklama özellikle uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilen bir programdır. Aile yanında konaklayan öğrenciler Kanada kültürünü yakından tanırken dil becerilerini de geliştirebilmektedir. Üniversite tarafından özenle seçilen aileler, öğrenci konaklayacağı yeri seçerken kendi tercih ve hobileri doğrultusunda seçer.

Ayrıca kampüs içerisinde öğrencinin yararlanabileceği, kütüphane, bilgisayar mağazası, danışma merkezi, eğitim merkezi, spor merkezi ve yemek servisi bulunmaktadır.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU