Centennial College

Centennial College

Ontario’nun en köklü devlet okullarından biri olan Centennial College’ın dört kampüsü ve yedi fakültesi bulunmaktadır. Okulun son teknolojiyle düzenlenmiş araştırma merkezleri, laboratuvarları, alanlarında başarılı ve tecrübeli öğretim üyeleriyle eğitim vermektedir. Centennial College’da, tam zamanlı programlarında 16 bin ve sürekli eğitim programlarında 28 bin öğrenci eğitim almaktadır.

Okulun oldukça çeşitli bölüm ve program seçenekleri bulunmaktadır. Okul diploma ve sertifika programlarını tam zamanlı ve sürekli eğitim şeklinde; fakültelerindeki 160’ı aşkın ön lisans, lisans, yüksek lisans, sertifika ve yoğun hızlandırılmış eğitim programını tam zamanlı olarak sunmaktadır.

Centennial College başvuruları için; mezun olduğunuz lise ya da üniversiteden alacağınız transkript, MEB onaylı lise ya da üniversite diploması ve yeterli IELTS-TOEFL skoru gerekmektedir.

Neden Centennial College’ı Tercih Etmeliyim?

Centennial College, öğrencilerine uygun eğitim ücretleri ve ödeme fırsatları sunmaktadır. 30-40 kişilik sınıflarda verilen eğitimlerin saatleri oldukça esnektir. Teorik eğitimin yanı sıra öğrencilerin tecrübe edinmesi için uygulamalı eğitim de verilmektedir. Uluslararası vizyon ve deneyimi bulunan okul, uluslararası öğrencileri için özel destek merkezleri kurmuştur.

Okulun kampüslerini; Morningside Kampüsü, Progress Kampüsü, Ashtonbee Kampüsü ve Creative Communication Merkezi oluşturmaktadır. Bu merkezlerde eğitimler tam zamanlı ve yarı zamanlı olacak şekilde yürütülmektedir. Öğrenciler mühendislik teknolojileri ve uygulamalı bilimler alanında; uygulamalı bilimler başlığı altında yazılım sistemi dizaynı, bilgisayar ve haberleşme sistemleri; halk ve sağlık bilimleri okulunda hemşirelik bilimi üzerine uygulanmaktadır.

Centennial College’ da lisans diplomasına sahip olduktan sonra fast track programlarınada katılabilirsiniz. 1 ya da 2 yıl süren bu programlar kariyerinize odaklanmanıza yardımcı olur. Bu programın ardından 2 yıl Kanada’da çalışma hakkını elde ederken, akademik ilerlemenizi sürdürmek istediğiniz takdirde de kredi transfer sistemiyle okullar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Fast track eğitimleri; mimarlık bilimleri, biyomedikal mühendislik teknolojileri, bilgisayar mühendisliği teknolojileri, bilgisayar mühendisliği teknisyenliği, elektrik mühendisliği teknisyenliği, elektrik mühendisliği teknolojileri, gazetecilik, enerji sistemleri mühendisliği teknisyenliği, enerji sistemi mühendisliği teknolojileri, işletme yönetimi ve hesaplama, beslenme bilimi teknolojileri, sağlık bilimleri teknolojisi ve masaj terapileri gibi alanlarda verilmektedir.

Centennial College’ da Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

Okulda öğrencilerin yararlanabileceği kütüphane, kitapçı, öğrenci danışma merkezi ve engelli öğrenciler merkezi bulunmaktadır. Okulda öğrencilerin katılıp sosyalleşebileceği çeşitli öğrenci kulüpleri de bulunmaktadır.

Öğrencilere konaklama konusunda farklı imkanlar sunulmaktadır. Konaklama imkanlarından bir tanesi öğrenci rezidanslarıdır. Öğrenci rezidanslarında odalar çift kişilik iki yatak, iki masa ve sandalye, iki giysi dolabı, mikrodalga fırın, bar tipi buzdolabı, kablolu televizyon, internet bağlantısı, klima ve ortak mutfak gibi çeşitli imkanlar sunmaktadır.

Ayrıca aile yanı konaklama imkanı da bulunmaktadır. Aile yanı konaklama tek kişilik odalarda tam pansiyon olarak ayarlanmıştır.

Ayrıca öğrencilere yemek servisi sağlanmaktadır. Yemek listeleri ve programları internette yayınlanır.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU

Niagara College İçeriği hazırlanıyor…

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU