Thompson Rivers Üniversitesi

Thompson Rivers Üniversitesi

1970 yılında kurulan üniversite eyaletin en iyi üniversitesidir. Community College olarak açılan okul kaliteli eğitim kadrosu ve teknik eğitimi ile üniversite haline gelmiştir. Okulun 2 kampüsü ve çeşitli bölgesel eğitim merkezleri bulunmaktadır.

Kamploops Kampüsü: Okulun ana kampüsüdür. Kampüs şehrin güneyinde iç kesimlerde bulunmaktadır. Yaz aylarında açık hava ve salon sporları ile aktif bir öğrenci kasabasındadır. Kampüste kitapçı, bilgisayar laboratuvarları, kantin, öğrenci kulüpleri ve yurtlar bulunmaktadır.

Williams Lake Kampüsü : Küçük sınıflarda eğitim gören öğrencilerin bulunması ve ekonomik yaşam koşullarına sahip olması nedeniyle bu kampüs güzel bir öğrenci merkezi haline gelmiştir. Üniversite transfer programı, diploma, sertifika ve teknik eğitim alan öğrencilerde istedikleri takdirde burada eğitim alabilmektedir.

Üniversitede alabileceğiniz eğitimler sanat alanında disiplinlerarası çalışma ve gazetecilik eğitimi; işletme ve ekonomi alanında işletme yönetimi, işletme yönetimi ve bilgisayarlı bilimler, ticaret ve kitle yönetimi eğitimi; bilgisayar ve ileri teknoloji alanında bilgisayarlı bilimler ve teknoloji eğitimi; güzel sanatlar alanında güzel sanatlar, dizayn, sanat, tiyatro ve görsel sanatlar eğitimi; sağlık bilimleri ve hemşirelik alanında sağlık bilimleri eğitimi ve ayrıca gazetecilik, turizm yönetimi ve sosyal hizmetlerdir.

Bu programlardan birinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin öncelikle lise veya dengi bir okuldan mezun olması ve ingilizce yeterliliğini kanıtlaması gerekmektedir. ( TOEFL 550 /  213,  IELTS 6.0 )

Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

Öğrencilere yurt, residence, kampüs dışı apartman veya aile yanı konaklama seçeneklerinden birinden faydalanabilmektedir.

Aile yanı konaklamada yanında kalacağınız aile üniversitenin birlikte çalıştığı ve özenle seçtiği ailelerden biri olacaktır. Öğrencilere tek kişilik oda verilmektedir. Tüm yemekler aile tarafından karşılanmaktadır. Evler kampüse 30 dakika mesafededir.

TRU Rezidans ve Konferans Merkezi : Yurt 576 öğrenci kapasitelidir ve 271 klimalı suit oda bulunmaktadır.

Kampüs Yurtları: Yurt odaları tek kişiliktir. Temel eşyaların yanı sıra mikrodalga fırın ve buzdolabı gibi eşyalar da bulunmaktadır. 3 öğrenci bir banyoyu ortak kullanmaktadır. Çamaşırhane, mutfak, oyun ve TV odası, çalışma salonları bulunmaktadır.

Kampüs Dışı Paylaşımlı Apartman: Bu sistemde öğrenciler kendi özel odalarının olduğu 4 kişilik odalarda konaklamaktadır. Banyo ve mutfak ortak kullanım alanıdır.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU