Seneca College

Seneca College

1966 yılında Toronto’da kurulan Seneca College, verdiği eğitim sayesinde bütün öğrencilerine parlak ve başarılı bir hayat sunmayı garantilemektedir. Kanada’nın en büyük kolejinde hayallerinizi gerçekleştirmeye her zamankinden daha çok yaklaşırsınız.

Seneca College’ da öğrencilere başarıya ulaştıracak 250’den fazla kariyer seçeneği, akademik altyapı ve deneyim fırsatı bulunmaktadır.

Greater Toronto Arena boyunca uzanan kampüsleriyle Seneca’nın büyüklüğü ve çeşitliliği öğrencilerine teknolojik bilgisayarlarla çalışma, çeşitli sınıflarda ders görme imkanıyla birlikte  alanında ilerlemiş iş verenlerle ortaklık kurma avantajı da sunmaktadır.

Seneca, öğrencilerini iyi analiz ederek onların değişen isteklerine cevap veren bir okuldur. Öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi politikası haline getiren Seneca, öğrencilerine en güncel ekipmanları, teknolojiyi ve eğitim yöntemlerini sunmaktadır.

Seneca öğrencilerine en elverişli öğrenim koşullarını sunabilmek için sekiz kampüs olarak eğitim vermektedir.

Newnham Kampüsü : Bu kampüs Seneca College’ in merkez ve en büyük kampüsüdür. Burada İşletme Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca diploma programları eğitimleri sunulmaktadır.  Ulaşımı oldukça kolay olan Newnman Kampüsü dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileriyle oldukça hareketlidir. Öğrencileri iş hayatına hazırlamaktadır.

King Kampüsü : Seneca’nın en büyük ikinci kampüsünün en önemli özelliği doğa güzelliklerini barındırmasıdır. Burada eğitim gören öğrenciler Newnham Kampüsü ’nde okuyan öğrencilerle aynı müfredatı görürler.

Markham Kampüsü : Bu kampüs Ontario’ da yer almaktadır. İşletme Fakültesi bu kampüste de bulunmaktadır. Ayrıca turizm ve bilişim sistemleri eğitimi, sanat sınıfları, bilgisayar laboratuvarları ve sınıf dışı çalışma alanları da burada bulunmaktadır.

Jane Kampüsü : Mekanik Teknisyenliği Programı öğrencilere 3D animasyon, dijital medya çalışmaları, reklamcılık, grafik dizayn ve müzik prodüksiyonu gibi alanlarda eğitim verilmektedir. Buttonville Havacılık ve Uçuş Teknolojileri programına kayıtlı öğrencilerin kullanımında uçak filosuna ve uçuş eğitimi aygıtlarına ev sahipliği yapmaktadır. Teorik öğrenim ise Newnham Ve Buttonwille kampüslerinde uçuş eğitimleriyse Buttonwille Havalimanı ünitelerinde verilmektedir.

The Newmarket Campus: Bu kampüs iletişim temelli hizmetler programına kayıtlı öğrenciler içindir. Program yetişkinlere yönelik olarak iş bulma hizmetleri, akademik gelişim ve bilgisayar kullanım eğitimi olarak planlanmıştır.

Yorkgate Kampüsü: Bu kampüste öğrenciler office sistemleri  ve akademik gelişim konularında eğitim görmektedir.

Seneca College’da alabileceğiniz eğitimler; işletme yönetimi, finansal servisler yönetimi, insani araştırmalar strateji ve teknolojisi, uluslararası teknoloji yönetimi, terapatik rekreasyondur.

Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

Öğrenciler Newnham ve King kampüslerinde bulunan yurtlarda konaklayabilmektedir. Bu yurtların içinde buzdolabı, mikrodalga fırın ve banyo bulunan odaları ve oyun salonları, çalışma odaları, sosyal alanlar ve çamaşırhane imkanları vardır. Bunun dışında öğrenciler Keele Kampüs Rezidanslarında da konaklama imkanına da sahiplerdir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU