Manitoba Üniversitesi

Manitoba Üniversitesi

Manitoba Üniversitesi Kuzey Kanada’nın ilk üniversitesidir.  Eyaletin en büyük ve araştırma yoğunluklu üniversitesi olan Manitoba Üniversitesi tıp, hukuk ve mühendislik gibi 60 kadar mezuniyet öncesi program içermektedir.

Manitoba Üniversitesi 26 bin öğrencisi,  8 bin öğrenim görevlisi bulunmaktadır. Bu öğrencilerin yüzde sekizini 100 farklı ülkeden uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.  Manitoba Üniversitesi ACU ve Kanada Üniversiteler ve Kolejler Birliği’nin üyesidir.

Üniversitenin 3 yerleşim merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden iki tanesi Bannatyne Kampüsü ve Fort Garry Kampüsüdür. Diğeriyse William Norrie Merkezidir.

Eğitim alabileceğiniz bölümler; hesaplama, sanat, sanat tarihi, biyokimya, işletme, ticaret, bilgisayar mühendisliği, ekonomi, eğitim, yönetim, pazarlama, felsefe, sosyoloji, sosyal hizmetler, fizik, eczacılık, sağlık bilimleri ve hemşireliktir.

Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

Öğrencilere yurt, rezidans, kampüs dışı apartman veya aile yanı konaklama seçeneklerinden birinden faydalanabilmektedir.

Aile yanı konaklamada yanında kalacağınız aile üniversitenin birlikte çalıştığı ve özenle seçtiği ailelerdendir. Öğrencilere tek kişilik oda verilmektedir.

Ayrıca kampüs içerisinde öğrencinin yararlanabileceği, kütüphane, bilgisayar mağazası, danışma merkezi, eğitim merkezi, spor merkezi ve yemek servisi bulunmaktadır.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU