Fairleigh Dickinson Üniversitesi

Fairleigh Dickinson Üniversitesi

Fairleigh Dickinson Üniversitesi, disiplinler arası programları ve önde gelen işletme, mesleki, bilimsel mühendislik ve sağlık hizmetleri programlarıyla kariyer merkezli eğitim sunmaktadır. FDU, Amerika, Kanada ve İngilitere’de kampüslere sahiptir.

Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nin (FDU), Kanada’daki tek kampüsü Vancouver’da bulunmaktadır.  FDU, her yıl 90’dan fazla ülkeden uluslararası öğrencilerini ağırlar.60 üzerindeki akademik programlarında 15 bin kadar öğrenci eğitim görmektedir. FDU eğitimlerini dört okula yaymıştır.

Bu okullar; Becton College, Petrocelli College, Silberman College of Business ve  University College’dır. FDU ‘da alabileceğiniz eğitimler, hesaplama, sanat, sağlık teknolojileri, biyokimya, biyoloji, işletme yönetimi, kimya, halk çalışmaları, bilgisayarlı bilimler, eğitim, film ve animasyon, finans, güzel sanatlar, tarih, matematik, felsefe, psikoloji ve sosyolojidir.

Programlardan yararlanmak isteyen öğrencilerin hazırlaması gereken belgeler şöyledir; İngilizce hazırlık senesi başvurusu, başvurucu ücret makbuzu, transkript, niyet mektubu, mali durumu gösteren belge, pasaportun resimli fotokopisi, 2 adet tavsiye mektubu ve GMAT/GRE puanıdır.

Eğitim Eylül-Mayıs ayları arasında verilmektedir. Eylül dönemi için başvurular ocak – nisan ayları arasında yapılmaktadır.

Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

Sosyal bir üniversite olan FDU, öğrencilerine, kütüphane, çalışma salonu ve spor salonu hizmetleri sunmaktadır. Gönüllü öğrencilerin katılabileceği öğrenci kulüpleri bulunmaktadır. Öğrencilerin Kanada’daki konaklama merkezlerinin bilgisine ulaşmak için okula başvurması gerekmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU