Malta Hakkında

Malta adası, Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de yer alan, Sicilya’nın güneyindeki adalar devletidir. Malta 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino’ dur ve İngilizce Dil Okulları özellikle Malta, St. Julians, St. Pauls, Sliema, Valetta ve Gozo’ da bulunmaktadır.

MALTA ŞEHRİ HAKKINDA
Malta 1960 yılına kadar İngiltere egemenliğinde yaşamıştır. Bu nedenle eğitim ve yaşam sistemi birebir İngiliz sistemi ile aynıdır. Malta’da hiç dağ yoktur. 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında ise harika kumsalları, koyları ve limanları vardır. İklimi tamamen Akdeniz iklimidir. Yazları sıcak, kışları soğuk.Yoğun akan trafikte hiç korna çalınmıyor olması, tanımadıgınız halde Malta’ lıların size gülerek selam vermesi, her cadde sokağında bir festivalinin olması, Türkiye’ de Zorlu center’da yüksek ücretle izleyemediğiniz tüm sanatçıları Malta Belediyesinin ücretsiz sokak etkinlikleri kapsamında Malta halkına ücretsiz sunması ve çok daha fazlası.

MALTA’ DA HAVA DURUMU Malta Adaları, yumuşak kışları ve sıcak yazıyla harika bir iklime sahiptir. Türkiye’ den birçok öğrencinin ya kendi deneyimleri ya da arkadaş çevresi nedeniyle Malta’ da eğitim ve yaşam hakkında bilgileri mevcuttur. Bu nedenle Malta Adasındaki kış mevsiminin soğuk olmadığı bilenler, kış ve sonbahar dönemlerine de gelebilen uzun Akademik Dönem İngilizce sınıflarını da ucuzluğu nedeni ile tercih etmektedirler. Malta ekonomi olarak sıkıntı çekmeyen küçük bir ada ülkesidir. Ülkede hiç evsiz bulunmamaktadır. Nüfusun yoğun olmaması sebebiyle halkın refah düzeyi gayet normaldir. Ülkenin gelirlerinin yaklaşık %97 si turizm kaynaklıdır. Özellikle dil okullarının bunda etkisi vardır. Ülkede 50 den fazla dil okulu bulunmaktadır. St.Julians ingilizce dil okulları konusunda en fazla seçeneğe sahiptir. Yaz tatillerinde şehir merkezi yaş grubu 17-28 yaş arasında olmaktadır. Avrupalıların devre mülk evleri genelde kıyı şeridi boyuncadır. Malta’ nın yerli halkı bizde karşılıgğı villa gibi tabir edilen çok büyük evlerde yaşarlar. Lüx olduğu için Malta’da aile yanı konaklamalar  pahalıdır. Öğrencilerimize bu nedenle yurt konaklama önermekteyiz. tek, iki, üç kişilik yurt konaklamalar mevcuttur. odada öğrenci sayısı arttıkça yurt ücreti düşmektedir. Yurtlarda yemek verilmez fakat mutfağınızda yemek yapabilmeniz için her türlü donanım mevcuttur. Hatta yurdunuzda çamaşır kurutma makinanız dahi vardır.

Malta İklimi

Malta Adaları, yumuşak geçen kışları ve sıcak yaz sezonuyla sağlıklı bir iklime sahiptir. Soğuk rüzgarlar, kar, don ve sis Malta’da bilinmeyen terimlerdir. Nisandan sonra seyrek olmakla birlikte yazın neredeyse hiç rastlanmayan yağışlar en çok Eylül ile Nisan ayları arasında görülür. Sıcaklık kış aylarında (Kasım – Nisan) ortalama 14.3 °C, yaz aylarında (Mayıs- Ekim) ise ortalama olarak 32.6 °C civarındadır. Malta adaları, sıcak yaz günleri ve gecelerinde denizden esen serin meltemlerle, Temmuz ayı ortalarından Eylül ayı ortalarına kadar devam eden sıcaklığın yüksek olduğu dönemlerde bile, nadiren aşırı sıcaklara maruz kalır.
Tarlaların çoğunluğu küçük ve az eğimlidir. Fakat yağış eksikliği ve ters arazi koşullarına rağmen tarım gelişmiştir.

Malta Coğrafyası

Malta’da hiç dağ ya da akarsu bulunmamaktadır ve adanın karakteristik özelliğini teraslanmış alanları ve bir dizi alçak tepeleri teşkil eder. 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında ise güzel kumsallara sahip pek çok koyları ve limanları vardır.

Malta Ekonomisi

Malta ekonomi olarak sıkıntı çekmeyen bir ülkedir. Ülkede evsiz bulunmamaktadır. Nüfusun yoğun olmaması sebebiyle halkın refah düzeyi normaldir. Ülkenin gelirlerinin yaklaşık %97 sini turizm oluşturmaktadır. Özellikle dil okullarının bunda etkisi vardır. Ülkede 50 den fazla dil okulu bulunmaktadır. Gelirlerin geri kalan kısmı ise ufak çaplı ihracattır. İngiltere, Çin, Libya ve Suudî Arabistan ile ekonomik açıdan iyi ilişkiler içerisindedir.

Malta Limanları
Marsaxlokk, Valletta

Malta Havaalanları
La Valletta Malta (MLA)

Malta Otelleri
Grand Hotel, Hilton Malta, Hotel Juliani, InterContinental Malta, Kempinski Hotel San Lawrenz, British Hotel, The Palace, San Andrea Hotel, Osborne Hotel, Radisson Blu Resort, Malta St Julian””s, Carlton Hotel, Le Meridien St. Julians.

Neden Malta’ da dil okuluna gidilmelidir?

 • Schengen Vizesi alabilme kolaylığı nedeni ile tercih edilir.
 • Schengen vizesi sayesinde Avrupa’ da serbest dolaşım hakkı vardır.
 • Malta’da work and study yapabilirsiniz. Yasal çalışabilirsiniz.
 • Sıcak iklimi ve sıcak kanlı insanları nedeniyle tercih edilir.
 • Türkiye’ den sadece 3,5 saat uçuş mesafesindedir.
 • Uçak biletleri ucuzdur.
 • İtalya’ ya bağlı bir adadır.
 • Eski Osmanlı tarihinden izler taşımaktadır.
 • Aynı Akdeniz kültürüne sahip oluşu.
 • Şehir yapı ve yaşamıyla Bodrum şehrine benzemektedir.
 • Avrupa ülkelerinin cennet tatil adasıdır.
 • Yemek kültürümüz aynıdır.
 • Malta dil okullarının 4-5 yıldızlı hotel statüsündedirler.
 • 500 kişilik kampüslerde eğitim verilir.
 • İngiliz ve Malta’ lı profesyonel öğretmenler tarafından eğitim verilir.
 • Dersler 12 kişilik sınıflarda verilir.
 • Zengin ders seçenekleri vardır.
 • Dil okulları çok uygun maliyetlidir.
 • Malta dil okulları herşeyin dahil olduğu dönemsel kampanyalar uygulamaktadır.
 • Anne ve çocuklar için İngilizce ve Aile İngilizce programları vardır.
 • En ucuz olan aile yanı konaklama seçeneğinden, 5 yıldızlı otellere kadar farklı konaklama çeşitleri vardır.
 • Malta dil okulları öğrencileri için hafta sonları büyük Avrupa turları organize ederler.
DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Malta Dil Okulları Listesi

ALS STUDY  Yurtdışı Eğitim olarak Malta’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER
ACE MALTA St. Julians Kaliteli, butik dil kurumu.
AM LANGUAGE Sliema Malta'da uzun süreli dil eğitimi düşünen öğrenciler için tercih edilesi bir kurumdur
CLUBCLASS Swieqi Dil eğitimini ekonomik almak isteyenler için uygun dil okuludur.
CHAMBER COLLEGE Gzira Malta Üniversitesi yakınında bulunan, sosyalleşme olanakları yüksek bir okuldur.
EC St. Julians Malta'nın popüler zincir dil okuludur.
ESE St. Julians Malta'da eğitim ve konaklama konusunda kaliteli bir kurumdur.
IELS MALTA Sliema Dil eğitimi alan öğrencilerin başarısı ile kendini kanıtlamış kurumdur.
LINGUATIME Sliema Sahile yakınlığı ve ekonomik olması nedeni ile çok tercih edilen bir kurumdur.
SPRACHCAFFE St. Julians Kampüs içi konaklama olanakları ile öğrencilerin özellikle yaz aylarında tercih ettiği zincir dil okuludur.