Malta’da Yurtdışı Eğitim

Malta'da Yurtdışı Eğitim

Malta birçok eğitim programı için oldukça idealdir. Ülkede YÖK tarafından onaylı bir devlet üniversitesi bulunmaktadır ve eğitim ücretleri oldukça ekonomiktir.

MALTA EĞİTİM SİSTEMİ

Malta‘ da 1964 yılına kadar süren 150 yıllık İngiliz hakimiyeti, Malta eğitim sistemini de doğal olarak İngiliz etkisi altında bırakmıştır. Buna bağlı olarak sınavlar ve eğitim programlarında İngiltere model alınmıştır. Fakat son zamanda Malta hükümeti, bu durumda değişime giderek, eğitim sisteminde giderek kendi belirlediği sınavları koymuştur.
Ülkede 5-16 yaşları arasında eğitim zorunlu olup devlet okullarıda ücretsizdir. İlkokul 6 yıl sürmektedir. Öğrenciler 11 yaşında Ortaokul sınavlarına girmektedirler. Bu ortaokullar kiliseye ya da devlete bağlı olabilmektedirler

Bu okullardan birinde öğrenimini tamamlayan öğrencilerse 16 yaşında O-level sınavına girebilmektedirler. Bu sınavın sonucunda ise Junior College, De La Salle ya da MCAST gibi eğitim kurumlarından birinde öğrenim görmeye devam edebilirler. Bu kurumlardaki öğrenim 2 yıl sürelidir ve olgunluk sınavı (Matrikulasyon) ile son bulur. Sınavı veren öğrenciler ise lisans ya da ön lisans eğitimlerine başlayabilirler.
Malta eğitim sisteminin lokomotifi ise dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış okullarıdır. 1996 yılından bu yana tüm dil programları Eğitim Bakanlığı’nın denetimine alınmıştır. Dil okullarının hemen hemen hepsi kalite garantisi veren FELTOM üyesidir. Ayrıca EC dil okulunun Malta’da ilk ve tek olan ve bir Avrupa standardı olan ISO 9000 kalite sertifikası vardır.

Malta Dil Okulları hakkında detaylı bilgi almak ve fırsatlarımızdan yararlanmak için Bilgi İstek Formumuz’u doldurabilir ve 0212 259 60 75′ ten bize ulaşabilirsiniz. 

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Malta Dil Okulları Listesi

ALS STUDY  Yurtdışı Eğitim olarak Malta’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER
ACE MALTA St. Julians Kaliteli, butik dil kurumu.
AM LANGUAGE Sliema Malta'da uzun süreli dil eğitimi düşünen öğrenciler için tercih edilesi bir kurumdur
CLUBCLASS Swieqi Dil eğitimini ekonomik almak isteyenler için uygun dil okuludur.
CHAMBER COLLEGE Gzira Malta Üniversitesi yakınında bulunan, sosyalleşme olanakları yüksek bir okuldur.
EC St. Julians Malta'nın popüler zincir dil okuludur.
ESE St. Julians Malta'da eğitim ve konaklama konusunda kaliteli bir kurumdur.
IELS MALTA Sliema Dil eğitimi alan öğrencilerin başarısı ile kendini kanıtlamış kurumdur.
LINGUATIME Sliema Sahile yakınlığı ve ekonomik olması nedeni ile çok tercih edilen bir kurumdur.
SPRACHCAFFE St. Julians Kampüs içi konaklama olanakları ile öğrencilerin özellikle yaz aylarında tercih ettiği zincir dil okuludur.