Avusturalya Öğrenci Vizesi

Avustralya öğrenci vizesi, Avustralya turist vizesi, iş, çalışma, ticari tüm vize dosyanız başarılı bir şekilde hazırlanır. Avustralya’da eğitim alabilmek için Avustralya öğrenci vizesine başvuru yapmanız gerekir. Avustralya öğrenci vizesi formları ile ilgili detaylara buradaki linkten ulaşabilir siniz. İstenirse Turist vizesine de başvurulabilir. Avustralya’ da öğrenci vizesinin en büyük güzelliği Avustralya’ da dil okuluna giderken de  part-time/yarı zamanlı çalışma hakkınız oluyor.

Çalışacağınız acentenizi dikkatlice seçmenizi öneririz. Avustralya öğrenci vizelerinde başarımızı konuşturuyoruz. Vize alabilmeniz için uygun koşulları tarafınıza bildiriyor ve bu koşulları yerine getirmenizi bekliyor daha sonra vize işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle avustralya vizesinde başarı oranımız %99. Tüm vize dosyanız tarafımızdan bireysel özellikleriniz dikkate alınarak en ince ayrıntısına kadar hazırlanmaktadır.

Avustralya’ da sadece Üniversite ve Avustralya’ da Yüksek Lisans eğitimi için sadece Konsolosluk IELTS 6,5 skorunuzu görmek isteyecektir. İngilizce dil okuluna gitmeden direk Avustralya’ da sertifika eğitimi ne direk başlayabilmek istiyorsanız Avustralya Konsolosluğu IELTS 6.0 almanızı istemektedir.

Avustralya vizesi başvurunuz tarafımızdan online olarak yapılmaktadır. Online işlemlerinizin tamamlanmasının ardından parmak izinizin alımı için randevunuz alınır ve Avustralya vize ofisinde danışmanınızla buluşur ve parmak izinizi verirsiniz. Avustralya Ankara Büyükelçiligi  vize mülakatı ile ilgili ön çalışmalarınızı danışmanınızla beraber yapılır. Vize dosyanızı hazırlamış ve sizinle ilgili en ince detayları dahi bilen danışmanınız Avustralya vizesi mülakatında size sorulacak soruları öncesinde size iletecektir. Avustralya vizesi diğer vizeler gibi pasaportunuza basılan bir stamp şeklinde değildir. E-mail üzerinden A4 kağıdına yazılmış olarak gelir ve pasaportunuzun arasında bulundurmanızı isteriz. Vize sayfası konusunda Dubai vizesi ile aynı özelliklere sahiptir. Sayfa güncelleme 15 Şubat 2019.

Avustralya’ da ailelerin vize başvuruları : Avustralya’ da Yüksek Lisansyapmak istiyorsanız ve eşinizle beraber gitmek istiyorsanız Avustralya Konsolosluğu size haftada 20 saat, eşinize haftada full time 40 saat veya over time çalışma izni vermektedir. Avustralya karı/koca/çocuklu aileleri üniversite/Yüksek Lisans/Doktora ile kabul eden tek ülkedir. Doktora başvuruları bireysel başvurulardır ve sadece kendiniz başvurunuzu yapabilirsiniz. Sadece İngilizce dil eğitimi veya Avustralya vizesi aşamasında tarafımızdan destek alabilirsiniz.

Avustralya’ da Working and Holiday programı da mevcuttur. Fakat sınırlı sayıda kotası vardır. Hersene 100 kişi ile work and Holiday vizesi kısıtlandırılmıştır. Bu programa kabul edilenlerin Avusturalya vizesi işlemlerini de firmamız yürütmektedir.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim,  Avusturalya vizesi için turistik, iş, eğitim ve çalışma amaçlı olmak üzere tüm vize işlemlerinde yardımcı olmaktadır. İlk Avustralya vizesi pasaportunuz için çok önem taşır. Size verilmiş bir Avustralya vizesinin sonraki vizelerde vize alma gücünü artırdığı kesinlikle bilinmektedir.

ALL STUDY Avustralya Büyükelçiliğinin organize ettiği tüm eğitim ve vize toplantılarına katılmakta, Avustralya Eğitim ataşeliği ve Avustralya’daki okulların beraber organize ettiği workshoplara iştirak ederek kurs merkezlerini yerinde ziyaret etmektedir.

ALL STUDY Avusturalya vize danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır:

 • Avusturalya vize görüşmesinde yapılacak mülakat hakkında adayların bilgilendirilmesi,
 • Avustralya dil okulu/Avusturalya üniversite kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
 • Avustralya vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
 • Avustralya vizesi için evrakların İngilizce ‘ye tercüme ettirilmesi,
 • Avustralya vizesi için Ankara Avustralya büyükelçiliğine evraklarınızın teslimatı,
 • Uygun ücretle Avustralya uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması,
 • Avustralya’ da Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi,
 • Zorunlu OSHC Seyahat sağlık sigortanızın yapılması,
 • Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak İyiniyet mektubunun yazılmasına yardım etmesi,
 • Avustralya ‘ya vize başvuru dosyanızın itina ile düzenlenmesi.

ALL STUDY  Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilere Avustralya vizesi konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunuyoruz. Avustralya Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Üstelik ALL STUDY güvencesiyle vize başvurularınız için Ankara’ ya gitmenize gerek kalmıyor. İşlemlerinizi tümü ile yürütüyoruz! 0212 259 60 75 ‘ten Avustralya vize uzmanımızla görüşebilir, vizenizi yaptırabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Evrakları

Öğrenci vizesi – 12 haftadan uzun süreli kalışlar için.

1)      Pasaport (en az 1 yıl geçerliği olan) ve varsa eski pasaportlar.(Yeni pasaport başvuruları 4 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanınızın aslı ile birlikte ikamet ettiğiniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapılacaktır. Pasaport başvuruları ile ilgili detaylı bilgi için www.iem.gov.tr  adresini inceleyebilirsiniz.) Eski pasaport ve vize sayfalarınızın fotokopileri
2)      Avustralya Öğrenci vizesi için hazırlamanız gereken evraklar
3)      157A numaralı vize başvuru formları ve 956 numaralı yetki formu
4)      Vize ücreti -575AU$ Karşılığı -AU Embassy tarafından kredi kartınızdan çekilmektedir.-
5)      1 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf, arka fon beyaz -biometrik fotoğrafçınız email ediyor firmamıza-
6)      Pasaportunuz en az 2sene geçerli olmalıdır.
7)      Tüm eski pasaportlar ve işlem görmüş tüm sayfalarının dosyaya eklenmesi gerekmektedir.
8)      Vize başvuru formlarının eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulması gerekmektedir.-tarafımızdan-
9)      Kurs ücretlerini ödeyebileceğinizi gösteren belgeler.  (Assesment Level 3 olan sınıflarda örneğin ELICOS bankada bulunan paranın son 3 aydır hesapta olması şartı bulunmaktadır, Assesment Level 2 için bu kural aranmamaktadır). Bankadan, Bu miktarın gerçekliği, bankadan konsolosluk tarafından teyit edilir. Hesap öğrenci ve/veya ailesi veya kurumsal bir şirket üzerine olabilir.

 • Banka hesap cüzdanı / bankanızdan kaşeli son 6 ay hesap hareket
 • Bankanın başlıklı kâğıdına o günün hesaptaki miktarını gösteren İngilizce mektup

10)   Gelirinizi gösteren evrak, örneğin çalışıyorsanız işe giriş bildirgesi ve maaş bordronuz .Şirket mektubu örneği tarafımızdan verilecektir.
11)   Sponsor 1. dereceden akraba olabilir. Masrafları karşılayacak kişinin düzenli geliri olmak zorundadır. Uluslararası şirketler dışında şirketler öğrenciye sponsor olamaz.
12)   Öğrenci/ailesi veya sponsorunun hazırlaması gereken belgeler;  Eğer kendiniz veya ailenizden herhangi biri şirket sahibi ise; şirketinizle ilgili evraklar; Ticaret odası sicil kaydı, son vergi levhanız, imza sirküleri ve kuruluş gazetesi fotokopisi, varsa faaliyet belgesi.
13)   Aileniz masrafları karşılıyor ise durumu açıklayan bir yazı. Affidavit of Support belge örneği ALL STUDY danışmanınız tarafından teslim edilecektir.
14)   Yurtdışında ikamet eden Sponsorun pasaport fotokopisi, davetiye mektubu, kimliği
15)   Hala öğrenciliğiniz devam ediyor ise öğrenci belgeniz ve tatil dönemi dışında gidiyorsanız okuldan alacağınız izin belgesi.
16)   En son Diplomanız, Türkiye’de bir dil kursuna gidilmişse; sertifika ya da dil kursundan bir yazı ve başka kurslara gidilmişse, o kurslara ait sertifikalar. Herhangi bir dil yeterlilik sınavına girilmişse (TOEFL, IELTS vb) alınan neticeyi gösteren belge.
17)   Emniyetten Adli Sicil Kaydı-devletten barkodlu –
18)   Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği kaşeli veya edevletten barkodlu olacak şekilde
19)   Askerlik tecil/terhis belgesi -edevletten barkodlu-
20)   Evli iseniz evlenme Cüzdanı Fotokopisi -edevletten barkodlu-

21)   Velileri olmaksızın Avustralya’ya  seyahat eden 16 yaşın altındaki çocuklar, velilerinin seyahat etmelerine izin verdiklerini belgeleyen noter onaylı İngilizce Muvafakatname.-örnek tarafımızdan verilecektir-
22)   Varsa tapu, araba ruhsatı ve kira kontratları
23)   Eşiniz ve çocuklarınızın kimlik ve pasaport fotokopileri

İngilizce olarak hazırlanması gereken belgeler danışmanınız tarafından size bildirilecektir.

 1. Ofisimizden tarafınıza verilecek 50 soruluk vize form sorularını yukarıdaki belgeleriniz dahilinde resmi evraktaki gibi doldurarak tarafımıza teslim ediyorsunuz.
 2. Tüm evraklarınızı tek tek isimlendirilmiş olarak taramanızı ve tarafımıza email etmenizi istiyoruz.    
 3. Örnek : Ali Gureli-Gazi Universitesi Diploma-Sayfa1
 4. CV ve İyiniyet mektubu örnekleri tarafımızdan verilmektedir.

 

AVUSTURALYA VİZESİ BAŞVURU MERKEZİ:

Büyükelçilik Adresi: Uğur Mumcu 88, Kat 7 GOP ANKARA

Telefon: 0312 459 9500 – Fax: 0312 446 4827

Not: Her öğrenci vize sürecinde kendi şartlarına göre değerlendirilmektedir. İlk defa vize başvurusunda bulunacak boş bir pasaport için Avustralya vize başvurusu sonraki yurtdışı çıkışları için yapacağı vize başvurularında çok büyük referans olmaktadır.  ALL STUDY ‘ nin vize danışmanlığı yapmış olduğu ülkeler; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Avusturya, Macaristan, Polonya, Güney Afrika.

Avustralya Vize danışmanlığı için 0212 259 60 75  –  0544 259 60 71‘ den bizlere ulaşabilir, ücretsiz bilgi ve danışmanlık için Bilgi İstek formunudetaylıca doldurabilirsiniz.

Avustralya İngilizcenizi geliştirmek için mükemmel bir ülkedir! Avustralya dil okullarında sıkıcı metinlerin olduğu kitapları ezber yapmak zorunda değilsiniz. Avusturalya eğitim  sisteminde kaliteli eğitim ile beraber öğrenciyi sosyal hayata adapte eden bir sistem vardır.  Bu nedenle Avustralya dil okulunu tamamlayan öğrenciler hemen sonra ya Avustralya’ da yüksek lisans / master / MBA programlarına kayıt yaptırır ya da bir sertifika Programına katılarak kalış ve eğitim süresini uzun tutar ve bir diploma sahibi olmadan ana yurduna hemen dönmeyi hedeflemezler.

ÖN DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ ÜCRETSİZDİR.DETAYLI BİLGİLER İÇİN WEBSİTEMİZİ TAKİP EDİNİZ. WEBSİTEMİZ SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR. 15 Şubat 2019

**************

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir. 

Ön bilgilenme için Websitemizi okuyabilir, Güncel Promosyonlar için Facebook , Öğrencilerimizin görüş ve tecrübeleri için İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilirsiniz. ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL Study temsilcilerimiz sayesinde devam eder. ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenmektedir.Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir,  0212 259 60 75 / 76 0544 259 60 71 den ulaşabilirsiniz.

1-Eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi Banka hesaplarınızla belgelemek 12ay süreli bir dil okulu veya sertifika programlarına gidecek adaylar banka hesaplarında minimum 90binTL beyan edebilmelidirler. Ayrıca bu paranın kaynağını ve akışkanlığını sunmanız istenmektedir. Detayları Avustralya vizesi sayfamızdan okuyabilirsiniz. 2- Sponsorunuz siz/anne/baba/abi/abla gibi 1.derece yakınınız veya Kurumsal bir şirket olmalıdır. 3-Aile bütünlüğünüzü ve bağlarınızı sunabilmek adına aileniz ve varlıkları ile ilgili evraklarınızı sunabilmelisiniz. 4- Avustralya’ da alacağınız eğitimin size ne katacağı hakkında geçerli bir sebep sunabilmeli ve bunu iyiniyet mektubunuzda tüm içtenliğiniz ve gerçekliği ile sunabilmelisiniz.Bu konuda mektubunuzu yazmanızda yardımcı destek oluyoruz. 5- Lise mezunu olan adaylar 18-24 yaş arasında olmalı ve dil okulu+üniversite paketine kayıt yaptırmak zorundadır. 6- Avusturalya’ ya eş ve çocuklarını beraber gitmek isteyen adaylar İngilizce+Yüksek Lisans paketini satın almak zorundadırlar. Avustralya vizesi koşullarınca Dil okulu ve sertifika programlarına eş ve çocuklarınızla beraber giriş yapamıyorsunuz. Aile başvurularında 1 eş ve 1 çocuklu bir aile için banka hesabınızda minimumda 180binTL beyan etmelisiniz. 7- Avustralya vize başvurunuz için tüm resmi evraklarınızı isimlendirerek çok okunaklı şekilde tarafımıza ayrıca e-mail etmenizi istemekteyiz. Zira tüm evraklar Avustralya konsoloslugunun resmi vize sayfasına kaydedilmektedir. Örneğin : ”SedaGüreli-Diploma-page1-BahcesehirUniversity” Avustralya Hükümeti öğrencilere geleceğin vatandaş adayı olarak baktığı için, öğrencilerine yaratıcı ve bağımsız düşünmeyi öğretmek ve  güçlü akademik becerilerini geliştirmeyi hedefler.