Polonya’ da Yatay Geçiş

Polonya' da Yatay Geçiş

POLONYA’DAKİ ÜNİVERSİTELERE YATAY GEÇİŞ

Eğitiminizi kaliteli Polonya Üniversitelerinde tamamlayarak Avrupa Birliği diplomanızla bir adım öne geçin!

Üniversite eğitiminize Polonya üniversitelerinde devam etmeniz durumunda birçok açıdan avantaj sahip olursunuz. Avrupalı öğrencilerle birlikte eğitim almak, değişik kültürleri tanımak, kaliteli bir eğitimin ardından alacağınız AB diploması sizi ayrıcalıklı kılacaktır. Ayrıca eğitime harcayacağınız bedelin yanında size getirisi oldukça fazla olacağı için bu küçük bir pay olarak kalacaktır. Polonya Varşova şehir merkezinde ALL STUDY temsilcilik ofisimiz vardır. Ayrıca ofisimizde Türk danışmanlarımız mevcuttur. Havaalanı karşılama, okul transferleri, oturumlarınızın uzatılması Polonya ofisimiz tarafından yürütülmektedir. Kendi evine taşınmak isteyen öğrencilerimize ayrıca yardımcı olmaktayız. 2004 yılından buyana Polonya’ da devlet üniversitelerinin birebir temsilciliğini yürütmekteyiz. Öğrencilerden danışmanlık hizmet bedeli alınmamaktadır.

Polonya’ da Yatay geçişe, hazırlık, 1. Sınıf ve 2. Sınıfta okuyan öğrencilerin başvurması uygundur.

Bazı durumlarda 3. Sınıf öğrencileri de başvuruları da kabul edilmektedir. Transkriptinizde ana derslerinizin kredileri ve mezuniyet notlarınız geçişiniz için çok önemlidir. Yatay geçiş başvurularınızı engeç Mayıs ayından başlayarak yapabilir bunu takip eden Eylül ayında da eğitime başlayabilirsiniz.

Birçok üniversitenin öğrenci kabul usullerinde olduğu gibi Polonya’da da üniversiteye kabul edildikten sonra transkriptinizle birlikte derslerinizin sayılması talebinde bulunabilirsiniz. Ülkeler arası yapılan yatay geçişlerde bazı derslerin içeriklerinin birebir örtüşmesinden dolayı kabul edilmemesi durumları son derece normaldir.

Polonya’da  Lisans Tamamlama kaydınız için hazırlamanız gereken  evraklar şu şekildedir:
  1. Pasaport
  2. Fotograf
  3. Lise Diploması (Aslı gibir onayli örneğide kabul görmektedir) > Valilik yada kaymakamlık Apostille mührü onaylı versiyonu
  4. Üniversite Diploması > Valilik yada kaymakamlık Apostille mührü onaylı versiyonu
  5. Üniversite transkripti > Islak imzalı ve mühürlü
  6. Üniversiteden alınmış iki referans mektubu
  7. Özgeçmiş
  8. İyiniyet mektubu
  9. Rezervasyon formu -Tarafımızdan teslim edilecektir. İsim/İmza/Tarih atılmış halde
  10. Ödeme /Banka hesap no verilecektir.

B2 düzeyinde İngilizce dil bilgisi oldugunu belgeleyen bir sınav skoru veya sertifikanız var ise her yılın Mart ayında açılan 6 ay ingilizce hazırlık yılı programına kayıt yaptırabilirsiniz. İngilizce hazırlık yılı eğitimi Varşova’ da verilmektedir. 6 ay Polonya’ da İngilizce hazırlık yılı ücreti 3900euro’ dur.

İngilizcesi yetersiz olan adaylar Polonya’ da İngilizce dil okulunu 9 ay yani tam 1 akademik yıl şeklinde almaları gerekmektedir. Program Üniversitelerin açılış tarihi olan Ağustos 15- Eylül 5 tarihlerinde açılır. 9 ay hazırlık yılı ücreti 4200€ ‘dur.

Polonya’ da konaklama  ücreti aylık 150€’ dur. Yurda girişinizde nakit olarak yurt merkezine bizzat ödenir. 3 aylık rezervasyonunu ilk girişinizde yapmanızı önermekteyiz.

Ücretler 2017 eğitim ücretlerini kapsamaktadır.

Polonya’ da kredi saydırma, eğitim, yaşam, çalışma, vatandaşlık ve oturum alma hakkında bilgilendirme için 0212 259 60 75 / 76  –  0544 259 60 71 no’ lu telefonlarımızdan danışmanlarımıza ulaşabilir  veya Bilgi İstek formunu doldurarak ilgili danışmanlarımızın sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU