ILAC Toronto Dil Okulu

ILAC dil okulu Toronto ve Vancouver şehir merkezinde yer almaktadır. ILAC sadece Kanada’ ya özgü yerel bir dil okuludur. Kanada dışında başka şubeleri yoktur. ILAC Toronto’ da 3 farklı  ve Vancouver’ de 3 farklı şubesi olmak üzere toplam 6 şubesi ve 60 dan fazla sınıfı ile tüm dünyadan 120 farklı millete İngilizce ve Kanada kültürünü öğretmeyi hedef edinmiştir. Kanada Konsolosluğu nezdinde saygın bir konuma sahiptir. Her çeşit Kanada akreditasyonlarına sahiptir. ILAC dil okuluna sıradan bir dil okulu demek çok hafif kalır. ILAC İngilizce dil okulları öğrencilerine sadece İngilizce dil eğitimi vermekle kalmaz, Kanada kültürünü de öğretmeyi misyon edinmiştir. Ders programlarının dışında katılabileceğiniz ücretsiz birçok sosyal aktivitesi vardır. Okul çok uygun maaliyetli dil eğitimleri nedeniyle Türk öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir. Okul içerisinde Türk popülasyonunun fazla olmasına rağmen sınıflarında 3.Türk öğrenci ile ders almanıza imkan tanımaz. ILAC dil okulunun her 2 şubesinde bizzat öğrencilerimize hizmet vermekle yükümlü Türkçe konuşan Kanadalı danışmanlarımız vardır. Sınıfları 12 kişiliktir. Kanada’ da en fazla tercih edilen dil okuludur. Buna rağmen konaklamalarında İngilizce dil pratiğinizi geliştirmeniz amacı ile Türk öğrencilerle ev paylaşmanıza imkan tanımaz. Dünya üzerinde lobisi çok güçlüdür. Her sene almış olduğu sayısız ödülleri ile eğitim kalitesini artırmaya devam etmektedir.

ILAC  dil okulu Toronto şubesi – International Language Academy of Canada

Toronto gerçek bir ticaret kentidir ve çok farklı kültürden insanlara ev sahipliği yapmaktadır. ILAC dil okulu Toronto’ daki 3 farklı şubesinde öğrencilerine çok sayıda derslik, bilgisayar odaları ve kablosuz internet ağı gibi oldukça geniş imkanlar tanımaktadır. ILAC İngilizce dil eğitiminden üniversite yerleştirme konularına kadar geniş bir alanda hizmet vermektedir. ILAC’ ta yararlanabileceğiniz ders programları; yoğun ve süper yoğun İngilizce kursları, foundation ve pre-degree kursları ve staj kurslarıdır. Toronto’ da en fazla tercih edilen dil okuludur.

ILAC Toronto şubesinde verilen ders programları şu şekildedir :

Yoğun İngilizce Programı : Öğrenciler haftada 20  ders genel İngilizce ve 10 ders de iş İngilizcesi olmak üzere haftada toplam 30 ders alırlar. Ayrıca öğrenciler TOEFL ya da IELTS gibi sınavlara da seçmeli ders olarak verildiği için bu sınavlara da hazırlanabilirler.

Süper Yoğun İngilizce Programı : Öğrenciler haftada 20 ders genel İngilizce, 10 ders iş İngilizce, 10 ders konuşma ağırlıklı workshop eğitimi alırlar. Ayrıca öğrenciler TOEFL ya da IELTS gibi sınavlara da seçmeli ders olarak verildiği için bu sınavlara da hazırlanabilirler.

Foundation ve Pre-degree Programları : Bu programlar üniversite eğitimlerini Kanada’da almak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Bu programlar öğrencileri ileriye dönük eğitimlerine hazırlarken, öğrencilere akademik destek ve başvuru öncesi hakkında bilgi verirler. Bu programlara katılan öğrencilerden herhangi bir dil sınavının skoru istenmez ve diğer koşulları da sağlamaları durumunda anlaşmalı üniversitelere geçişleri sağlanır. Foundation programı 36 ay sürerken pre-degree programı 4 ay sürmektedir.

Kanada Staj Programları : Staj programları İngilizcesini geliştirmek isteyen ve öğrencilerin bölümleriyle ilgili alanlarda çalışarak iş ortamını öğrenmek isteyen öğrenciler için oluşturulmuştur. Program en az 1 ay en fazla 3 ay sürmektedir. Öğrenciler maaşsız olarak çalışmaya başlamadan önce staj yapacakları süre kadar yoğun dil eğitimi almak durumundadır.

ILAC, Toronto ve Vancouver’ de öğrencilerine aile yanı konaklama imkanı sunmaktadır. Tek kişilik ve çift kişilik odaları bulunmaktadır. Her gün 3 öğün beslenme imkanı verilmektedir.

Ayrıca öğrencilerden sağlık sigortası için ödeme alınırken, havaalanında karşılama için de ayrıca ücret ödemeniz gerekmektedir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU