Western Town College Toronto Dil Okulu

Western Town College’ da farklı kültürden insanları bir araya getirirken aynı zamanda da dili aktif bir şekilde öğrenmenizi sağlar. Western Town College ilk merkezini bu şehirde açmıştır. Sınıf mevcutlarının az olduğu okulda öğrencilerin sosyal yaşantılarını canlandırması için aktivite koordinatörlüğü faaliyet göstermektedir.

Western Town College PCTIA, BBB, CAPLS, ACELP ve TESL Canada tarafından onaylıdır ve resmi TOEIC test merkezidir.

WTC, İngilizce eğitimini 7 farklı seviyede vermektedir. Her seviye 4-8 hafta süreyle tamamlanır.

Programlar

Genel  ingilizce Programı : Bu program öğleden önce 1,5 saatlik 2 dersten oluşur. Bu derslerde gramer ve deyimlere odaklanılır. İkinci dersler aktif iletişim odaklıdır. Bu derslerde öğrenciler derslerde öğrendikleri İngilizceyi gerçek hayata uygulamayı öğrenirler. Öğleden sonraları dinleme, pratik İngilizce, telaffuz ve konuşma, sokak İngilizcesi, ileri düzeyde iletişim gibi dersler alınabilmektedir.

Yoğun ingilizce Programı : Bu program haftada 27 saat olacak şekilde planlanmıştır. Pazartesi-Perşembe günleri 9:00-16:00 ve Cuma günleri 9:00-12:00 saatleri arasında eğitim verilmektedir. İlk derslerde gramer ve deyimlere odaklanılır. İkinci dersler aktif iletişim odaklıdır. Bu derslerde öğrenciler derslerde öğrendikleri İngilizceyi gerçek hayata uygulamayı öğrenirler. Öğleden sonraları dinleme, pratik İngilizce, telaffuz ve konuşma, sokak İngilizcesi, ileri düzeyde iletişim gibi dersler alınabilmektedir.

TOEIC Programı : Bu program öğrencilerine kelime bilgisi, deyimler ve gramer teknikleri ile test stratejilerini öğretmeyi amaçlar. Her Cuma örnek testler üzerinde çalışılmaktadır. WTC resmi TOEIC sınav merkezi olduğu gibi ayda bir kere resmi TOEIC testi yapılmaktadır.

TOEFL IBT Hazırlık Programı : Öğrencileri Internet üzerinden girebilecekleri sınava hazırlayan programda test stratejileri üstünde durulur. Öğrenciler sadece İngilizce dil bilgisi değil, dilin aktif kullanımı, fikirlerini açıklayabilmek, yazılı ya da sözlü cevap verebilmek, değişik kaynaklardaki bilgileri doğru şekilde anlayabilmek gibi konularda da bilgi verilmektedir. Bu program TOEFL testini almayacak öğrencilerin genel seviyelerini yükseltebilmeleri için de tavsiye edilmektedir.

Konaklama ve Ek ücretler

WTC öğrencilerine aile yanı konaklama alternatifi sunmaktadır. Tek kişilik ve tam pansiyon olacak şekilde planlanmıştır. Her odanın banyosu bulunmaktadır.

Ek ücret gerektiren uygulamalar kayıt ücreti, konaklama işlem ücreti ve havaalanı karşılama ücretidir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU