Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika vizesi konusunda uzmanlığımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Aşağıdaki koşulları sağladığınızda Amerika öğrenci vizesi başvurunuz titizlikle yapılır. Amerika turist vizesi ve Amerika iş vizesi, J1 Vizesi diğer profesyonel alanımızdır.

Amerika Vize dosyanız için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır: 

 1. Pasaportunuz -en az 2 sene geçerli olmalıdır.-
 2. Tüm eski pasaportlar ve işlem görmüş tüm sayfalarının da dosyaya eklenmesi gerekir.
 3. Son 6 ayda çekilmiş 2 adet 5×5 vesikalık fotoğraf. Pasaportunuzun üzerine ataçlayınız. Arka fonun açık renk olması ve resimde kulakların gözükmesi gerekiyor. Biometrik fotografçıları tercih ediniz. Amerika vizesi için çektirmeniz gerektigini özellikle belirtiniz. Fotoğrafınızı elçiliğin talep etmiş olduğu 5×5 boyutunda taratarak fotoğrafçınız aracılığı ile ALL Study danışmanınıza e-mail ile göndermeniz gerekir. info@alsstudy.com.tr
 4. Size teslim edeceğimiz Amerika vizesi sorularını Eksiksiz ve doğru bir biçimde Cevaplamanız zorunluluktur.
 5. Amerika Vizesi randevusu alabilmemiz için online ödemelere ve yurtdışı ödemelere açık kredi kartınızdan 160$ tahsil edilir. Amerikan Konsoloslugu tarafından. -Amerika Konsoloslugu Maaş kartı, Hesap kartı kabul etmez.-
 6. 300USD SEVIS ödemesi yapılır. Amerikan Konsoloslugu tarafından ödemelere ve yurtdışı ödemelere açık olmak şartı ile VISA/MASTER kredi kartınızdan 300$ tahsil edilir . -Amerika Konsoloslugu Maaş kartı, Hesap kartı kabul etmez.-
 7. Amerika’daki okuldan geçerli bir I-20 Belgesi gelir.
 8. Kurs ücretlerini ödeyebileceğinizi gösteren Banka belgeleri şunlardır;  a) Bankanızdan Vize başvurusu için banka Mektubu ve Banka hesap hareketlerinizi almak istediğinizi belirtebilir siniz.  b) Son 3 aylık hesap hareketleriniz (turist vizesi içinde istenir)  Banka Hesaplarınız öğrencinin veya Ailesinin, yakın akrabanın veya size sponsor olacak resmi bir şirketin üzerine olabilir.
 9. Ailenizin maddi durumunu gösteren evrak, örneğin maaş bordroları.
 10. Kendinize veya ailenize ait tapular, araba ruhsatları ve kredi kartlarının fotokopisi.
 11. Eğer kendiniz veya ailenizden herhangi biri şirket sahibi ise; şirketinizle ilgili evraklar. Vergi Levhası, -Varsa-Ticaret odası sicil kaydı, imza sirküleri ve kuruluş gazetesi fotokopisi
 12. Sponsorluk belgesi – Aileniz masrafları karşılıyor ise durumu açıklayan bir yazı. Affidavit of Support örneği tarafımızdan teslim edilir.
 13. Hala öğrenciliğiniz devam ediyor ise öğrenci belgeniz ve tatil dönemi dışında gidiyorsanız okuldan alacağınız izin belgesi.
 14. Mezun iseniz en son Diplomanız.
 15. Türkiye’de bir dil kursuna gidilmişse; sertifika ya da dil kursundan bir yazı ve başka kurslara gidilmişse, o kurslara ait sertifikalar Herhangi bir dil yeterlilik sınavına girilmişse (TOEFL, IELTS vb) alınan neticeyi gösteren belge.
 16. Emniyetten Adli Sicil Kaydı -E devletten barkodlu-
 17. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği -kaymakamlıktan detaylı olarak alınız, -edevletten detaylı verilmiyor-
 18. Askerlik tecil ya da terhis belgesi – E-devletten barkodlu olarak-
 19. Varsa -tapu ve ruhsatlar.
 20. Evli iseniz Evlenme cüzdanı fotokopisi.
 21. Velileri olmaksızın Amerika’ya seyahat eden 16 yaşın altındaki çocuklar, velilerinin seyahat etmelerine izin verdiklerini belgeleyen noter onaylı İngilizce Muvafakatname.
 22. Eğer Amerika da yasayan bir tanıdığınız sizin için Sponsor olmuşsa I-134 formu doldurarak, banka hesaplarını sunması gerekmektedir.

ALL Study titizlikle Vize dosyanızı hazırlar. Amerika vizesinde memurla karşılıklı yapılacak Mülakat çalışması yapılır. Unutmayın Amerika’daki bir kursa kayıt olan herkesin bu kursun ücretini ödeyebilecek maddi yeterliliği var demektir. Önemli olan vize alabilmek için istenen diğer özel şartları sağlayabiliyor olmanızdır. Bizler bunun için burdayız.

Amerika Öğrenci vizenizin Onaylanması Siz ve Amerika Konsoloslugu Memuru arasındaki Görüşme Neticesinde Sonuçlanır.  

Öğrencilerimizin bir çoğu ‘Word of mouth’ yani kulaktan kulağa firmamızın kalitesini duyarak gelmektedir.  Birçok adayın arkadaşı, kuzeni, yeğeni, akrabası, komşusu… aracılığımızla yurtdışına gitmiş ve bu konudaki uzmanlığımızı tasdik etmiş şekilde gelmektedir. Bunun dışında  Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurarak ta başvuru yapabiliyorsunuz.%95 Amerika vizesi  alabilmeniz için sunmanız gereken temel şartlar vardır. %5 ise Vize Memuru ile aranızdaki iletişimdir. Bunlar şu şekildedir:

 1. Eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi Banka hesaplarınızla belgelemek. Banka hesabınızda belgelemeniz gereken minimum rakamlar yukarıda belirtilmiştir. Lütfen minimum rakamlara takılmadan bankanızda maksimumda en fazla nakit beyan etmeye çalışınız.. Ayrıca bu paranın kaynağını ve akışkanlığını sunmanız istenmektedir. Son 3 aylık hesap hareketini de ekleyiniz.
 2. Sponsorunuz anne/baba gibi 1.derece yakınınız veya kurumsal bir şirket olmalıdır. Hala, teyze, amca gibi 2. derece akraba sponsorluğu kabul edilemez.
 3. Occupation/Mesleki title:  Amerika vizelerinde meslek olarak şu 4 seçenek bulunmaktadır. Öğrenci, Çalışan/mesleği ayrıca yazılır, Emekli ve Ev hanımı. Bu 4 seçeneğin dışında bir Vasıf yoktur.
 4. Aile bütünlüğünüzü ve bağlarınızı sunabilmek adına aileniz ve varlıkları ile ilgili evraklarınızın sunulması.
 5. Amerika’ da alacağınız dil eğitiminin size ne katacağı hakkında geçerli bir sebep sunabilmelimesi. Tatile veya yakınını ziyarete gitmek amacı ile turist vizesine başvurmak isteyen adaylar otel ön rezervasyonlarını ve gidiş/dönüş uçak bileti ön rezervasyonlarını (satın almak zorunda değilsiniz/sadece ön rezervasyon) tarafımızdan hazırlanmaktadır.
 6. yaşınızla orantılı olarak eğitiminiz Amerika vizesi için çok önemlidir.
 7. Amerika’ ya dil okuluna giderek eş ve çocuklarımı da götürmek istiyorum diyen adaylar maalesef böyle bir durum mümkün değil. Sitemizden veya telefonla bu şekilde birçok başvuru almaktayız. Yoğunluktan dolayı cevap dahi veremiyoruz. Zira web sitemizde detaylı olarak belirtiyoruz. Amerika eğitimlerinde aile başvurusu mümkün değildir.
 8. Istanbul dışından başvuranların firmamıza evraklarını Yurtiçi kargo, Aras Kargo ile göndermenizi istemekteyiz. Evraklarınızı tüm titizlikle uzmanımız tarafından incelenmektedir.

Facebook sayfamızdan okulların promosyonlarını,  Instagram sayfamızdan öğrencilerimizin görüşlerini ve hayat tecrübelerini takip edebilir, ülke, şehir ve programları ile ilgili daha güncel bilgiler edinebilirsiniz.