Almanya Vizesi

İlk Almanya vizesi sizler için çok önem taşır. Almanya vizesi Schengen Ülkeleri kapsamında Schengen vizesi olarak verilmektedir. Almanya vizesi pasaportunuz için büyük referanstır. Sonradan başvuracağınız vizelerde çok büyük gücü ve önemi vardır. Daha sonra vize almanızı kolaylaştırıcıdır. ALL STUDY Schengen Ülkeleri kapsamında Schengen vizesine dahil olan  Almanya vizesi için turistik, iş, eğitim ve çalışma amaçlı olmak üzere tüm vize işlemlerinizi yürütmektedir. Almanya’ da dil okulu, Almanya’ da Üniversite, Almanya’ da Yüksek Lisans başvurularınızı birebir yapmakta ve tüm vize işlemlerinizi yürütmekteyiz. Adayların vize alma gücünü artırdığı kesinlikle bilinmektedir. Firmamız Almanya Vize Danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır. Hazırlamanız gereken Almanya vizesi evrakları aşağıda görüldüğü gibidir.

 • Almanya kurs/okul kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
 • Almanya vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
 • Almanya vizesi için evrakların Almanca ’ya tercüme ettirilmesi,
 • Almanya vizesi için İngiltere büyükelçiliğinden vize randevunuzun alınması
 • Uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması
 • Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi
 • Seyahat sağlık sigortanızın yapılması
 • Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak İyiniyet mektubunun yazılmasına yardım etmesi
 • Almanya vize dosyanızın tasnif edilmesi

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilere Almanya vize konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunuyoruz. Almanya Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Vize başvuruları adaylar tarafından Almanya vize ofislerine elden yapılmaktadır.

Schengen vizeleri başvurunun şekline göre ikiye ayrılmaktadır.

 1. Ziyaretçi Öğrenci Vizesi: 90 günden Kısa süreli eğitim için alınacak öğrenci vizesi başvurusu
 2. Genel öğrenci Vizesi : 90 günden Uzun süreli alınacak eğitimler için öğrenci vizesi başvurusu

Her ikisinde de toparlayacağınız evraklar banka evraklarınız dışında hemen hemen aynıdır. Başvurunun en büyük temel farkı sizler için ücretsiz olarak dolduracağımız on-line vize formlarında işlem farklılık kazanmaktadır. Firmamız Almanya Büyükelçiliğinin düzenlemiş olduğu eğitim reformlarını ve vize değişimleri hakkında düzenlemiş olduğu toplantılara katılmakta ve bilgilerini güncellemektedir. İlk defa vize başvurusunda bulunacak boş bir pasaport için; ilk Almanya vizeniz daha sonraki yurtdışı vizesi başvurularınızda  çok büyük referans olmaktadır.

iDATA, ALMANYA, İTALYA VE HOLLANDA VİZE BAŞVURUSU İÇİN RESMİ OLARAK YETKİLENDİRİLMİŞTİR.

 1. *Her aday vize sürecinde kendi şartlarına göre değerlendirilmektedir.
 2. **ALL STUDY ‘ nin vize danışmanlığı yapmış olduğu ülkeler; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Avusturya, Macaristan, Polonya, Güney Afrika.

Detaylı bilgi ve danışmanlık için 0212 259 60 75 – 0544 259 60 71 den arayınız.