Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi Evrakları

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi Başvuruları İçin Gerekli Belgeler nelerdir?

Öğrenci vizesi için yapılan başvurular Yeni Zelanda Büyükelçiliğimiz tarafından hafta içi her gün 9.00am-12.00pm saatleri arasında kabul edilmektedir. Vize Bölümüne sunulan belgelerin (Offer of a place veya Letter of Acceptance hariç) orijinalleri veya noter tasdikli kopyalar ibraz edilmelidir.

 

Yeni Zelanda’da eğitim almak istiyorum. NZ vize evrakları nelerdir?  

 1. Eksiksiz doldurulmuş, imzalanmış ve tarih atılmış başvuru formu.  NZIS 1012 Application to Study in New Zealand Form buradan indirebilirsiniz.
 2. Yeni Zelanda’dan ayrılmayı planladığınız tarihten itibaren en az 3 ay geçerli pasaport.
 3. Yeni çekilmiş istenilen ebatta 2 adet pasaport ölçülerinde fotoğraf. Fotoğrafların arkasına isim ve soyadınızı eksiksiz olarak yazınız.
 4. Uçuş Detaylarınız
 5. NZ$430 Vize Başvuru Ücreti. Elçilik ücretlerde duyurmadan değişiklik yapılabilir. Bu ücret Elçiliğimize başvuru sırasında, Amerikan doları karşılıgı olarak ve peşin ödenecektir. Yeni Zelanda Elçiliği kredi kartı, çek, banka transferi veya eftpos ödemelerini kabul edememektedir.
 6. Yeni Zelanda’da eğitim göreceğiniz okul/enstitü/Üniversite’den kursa kabul mektubunuz Offer of a place.  Bu mektup göreceğiniz kurs ile ilgili tüm detayları belirtmesi gerekmektedir. ALL STUDY tarafından dosyanıza eklenecektir.
 7. Başvuru sahibi çalışıyorsa ve masraflar kendisi tarafından karşılanacak ise:*Banka hesap cüzdanları
  *Çalıştığı işyerinden işvereni tarafından şirketin başlıklı kâğıdına bu şirketteki görevini, ne kadar süredir burada çalıştığını, kullanacağı onaylanmış izin *günü sayısı ve tarihleri ve seyahat sonrası aynı işyerinde tekrar çalışacağınız belirtilen resmi bir yazı. SSK’lı işe giriş bildirgesi ve Maaş Bordrosu
  *İşyeri sahibi ise ait Vergi Levhası, – İmza sirküleri, – Ticaret/Sanayi odası faaliyet belgesi, – Resmi Gazete ilanı
  *Varsa kendisine ait tapu/tapular/ araba ruhsatı /kira gelirini gösteren belgeler.
 8. Öğrencinin masrafları ailesi veya herhangi başka birisi tarafından karşılanıyorsa:*Eksiksiz doldurulmuş ve bankadan onaylanmış ‘Financial Undertaking for a Student Form NZIS 1014. Formu buradan indirebilirsiniz.
  *Ailesi veya masrafları karşılayan diğer şahısın veya kurumun 7. maddede belirtilen tüm evrakları da ayrıca ibraz etmesi gerekmektedir.
 9. Eğer kalınacak yer parası ve diğer tüm harcamalar önceden ödendiyse,  Eğitim enstitüsü/okul veya üniversiteden bunların önceden ödendiği ve garanti olduğuna dair resmi bir yazı.
 10. Yeni Zelanda’da kalınacak yerin rezervasyon belgeleri. ALL STUDY tarafından temin edilecektir.
 11. Yeni Zelanda’da 6 aydan daha uzun süreyle kalacak olanlardan bazı detaylı sağlık koşullarını yerine getirmeleri istenecektir. Bununla ilgili detaylı bilgi için lütfen, Sağlık Prosedürleri sayfamıza bakınız.
 12. Yeni Zelanda’da 2 seneden uzun süre eğitim görecek olanlardan:*Yeni Zelanda Göçmenlik Bürosu (NZIS) tarafından Panel Doktorları ve Radyologistler tarafından eksiksiz doldurulmuş Medical and Chest X Ray Certificate (NZIS 1007’yi) sunmaları gerekmektedir.
  *17 yaşından daha büyükseniz vatandaşı olduğunuz ülkenizden alınan ve başvuruyu yapmadan önce 5 sene veya daha uzun süreyle yaşadığınız ülke/ülkelerden alınan sabıka kaydı ibrazı gerekmektedir.
 13. Yeni Zelanda’da kalınacak yerin garanti olduğunu belirten resmi bir yazı.
 14. En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız. Hala öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi ve transkript.
 15. Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kurs sertifikaları, var ise TOEFL/IELTS skorunuz.
 16. Evli iseniz evlenme cüzdanı
 17. Askerlik terhis / tecil belgesi
 18. Nüfus Kayıt Örneği
 19. Sabıka Kaydı
 20. Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve kira gelirini gösteren belgeler
 21. Tüm Pasaportlarınızın işlem görmüş sayfalarının fotokopileri.
 22. Türkçe olan tüm evraklar İngilizce yeminli tercüme edilecektir.  İngilizce olarak hazırlanması gereken belgeler danışmanınız tarafından size bildirilecektir.

 

YENİ ZELANDA’DA  SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRMA ZORUNLULUĞU VAR MI?

Evet var.  Yeni Zelanda konsologlugu bu kuralı şart koşmaktadır. Okuldan gelen kabul mektubunda özellikle kapsamlı sağlık sigortası satın aldığınızı görmek ister. Yeni Zelanda’da 6 aydan daha uzun süreyle kalacak olanlardan detaylı sağlık koşullarını yerine getirmeleri istenecektir. Bununla ilgili detaylı bilgi için lütfen, Sağlık Prosedürleri ile ilgili ALL STUDY danışmanları detaylı bilgi verecektir.

 

Yeni Zelanda öğrenci vizesi evrak listesi burada. Yeni Zelanda Vize Başvurusu uzmanlık isteyen bir vize tipidir. ALL Study Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı özellikle Yeni Zelanda Vizesinde uzman bir acentedir. Vize Danışmanlık Hizmetlerimizi almaktan çekinmeyiniz.

 

Yeni Zelanda’da 2 seneden uzun süre eğitim görecek olanlardan check şartı isteniyor mu?

Yeni Zelanda Göçmenlik Bürosu (NZIS) tarafından Panel Doktorları ve Radyologistler tarafından eksiksiz doldurulmuş Medical and Chest X-Ray Certificate (NZIS 1007’yi) sunmaları gerekmektedir. Bununla ilgili detaylı bilgi için ALL STUDY danışmanları bilgi vermekte yardımcı olacaklardır.

17 yaşından daha büyükseniz vatandaşı olduğunuz ülkenizden alınan ve başvuruyu yapmadan önce 5 sene veya daha uzun süreyle yaşadığınız ülke/ülkelerden alınan sabıka kaydı ibrazı gerekmektedir.