Douglas College

Douglas College

Douglas College, Vancouver’da kurulmuştur. Okul sanat, bilim, sağlık bilimleri, işletme ve insan bilimleri alanında 35 yılı aşkın süredir eğitim vermektedir. Bünyesinde 20 bine yakın öğrenci ve 486 tane öğretim görevlisi bulunmaktadır. Her yıl 500’den fazla uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır.

Üniversitenin iki büyük kampüsü ve 6 fakültesi bulunmaktadır. Üniversitenin kampüsleri New Westminister ve Coquitlam’da kurulmuştur.Çocuk, aile ve halk çalışmaları, ticaret ve işletme yönetimi, sağlık bilimleri, insani ve sosyal bilimler, dil, edebiyat ve performans sanatları ile bilim ve teknoloji üniversitenin 6 fakültesini oluşturmaktadır.

Eğitim Eylül-Mayıs ayları arasında verilmektedir. Eylül dönemi için başvurular ocak – nisan ayları arasında yapılmaktadır.

Lisans eğitimi alabileceğiniz bölümlerin başında, hemşirelik, psikiyatri hemşireliği, işletme yönetimi ( İşletme yönetimi, finans servisleri ve yönetimi, hesaplama üzerine yoğunlaşmış bir programdır ), çocuk ve genç bakımı, fiziksel eğitim ve koçluk, terapatik rekrasyon gelmektedir.

Bu programlardan birinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin minimum 19 yaşında olması, lise veya dengi bir okuldan mezun olması ve ingilizce yeterliliğini kanıtlaması gerekmektedir. ( TOEFL – 83 IBT, IELTS 6.5 )

Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

Sosyal bir kurum olan Douglas College öğrencilerine, akademik danışmanlık, kadın merkezi, danışma merkezi, engelli öğrenciler merkezi, kütüphane ve öğrenci iş merkezini de bünyesinde barındırmaktadır.

Öğrencilere yurt, rezidans, kampüs dışı apartman veya aile yanı konaklama seçeneklerinden birinden faydalanabilmektedir. Aile yanı konaklamada yanında kalacağınız aile üniversitenin birlikte çalıştığı ve özenle seçtiği ailelerdendir. Öğrencilere tek kişilik oda verilmektedir. Tüm yemekler aile tarafından hazırlanmaktadır. Rezidans ve apartman konaklama bilgileri için okulla temasa geçilmesi gerekmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU